Horror na drodze w Irlandii - funkcjonariusz Gardy w stanie krytycznym

Do dramatycznych scen na jednej z dróg w Irlandii doszło w niedzielę w godzinach wieczornych.

Funkcjonariusz Gardy doznał poważnych obrażeń w wyniku wypadku drogowym, do którego doszło w niedzielę wieczorem w hrabstwie Cork w Irlandii.

Wypadek drogowy

Funkcjonariusz, który pełnił służbę w nieoznakowanym patrolu, udzielał pomocy innemu kierowcy, któremu zepsuł się samochód.

Obaj znajdowali się na obwodnicy przy Youghal na drodze N25, kiedy wjechał w nich inny pojazd. Na miejsce przyjechały służby ratownicze, w tym jednostki Gardy, Youghal Fire Brigade i ratownicy medyczni.

Z informacji, jakie pojawiły się w irlandzkiej prasie wynika, że funkcjonariusz doznał ciężkich obrażeń, w tym zmiażdżenia nogi.

Ranny funkcjonariusz został przewieziony do szpitala Cork University Hospital (CUH), gdzie przeszedł pilną operację. Jego stan określono jako krytyczny.

Kierowca drugiego pojazdu także został zabrany do szpitala, jednak wszystko wskazuje na to, że nie doznał on ciężkich obrażeń.

Dochodzenie

Droga została w tym miejscu odgrodzona i wprowadzono lokalne objazdy, aby umożliwić śledczym przeprowadzenie dochodzenia z wypadku.

Na obecną chwilę wiadomo, że w momencie zdarzenia widoczność na drodze była ograniczona przez zaciemnienie, mgłę i mokrą po deszczu jezdnię.