Rzecznik Gardy potwierdził, że do tej pory zgłoszono 41 podobnych incydentów w Irlandii.

Mieszkańcy Irlandii powinni zachować szczególną ostrożność w obliczu najnowszych doniesień na temat niebezpiecznego trendu podawania narkotyków w napojach.

Puby i kluby nocne w Irlandii

W ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo zgłoszeń, że klientom pubów i klubów nocnych dorzucona została do napoju substancja nieznanego pochodzenia. Podobne doniesienia dotyczą też kilku sytuacji, do których doszło podczas spotkań towarzyskich w prywatnych domach.

Rzecznik Gardy potwierdził, że od początku tego roku wpłynęło 41 takich zawiadomień w Irlandii. Funkcjonariusze poważnie traktują wszystkie zgłoszenia i prowadzą w tej sprawie śledztwo.

Osoby, które uważają, że mogą być ofiarą podobnego procederu, proszone są o zgłoszenie tego na Gardę. Można to także zrobić na stronie Safe Gigs.

Ostrzeżenie dla mieszkańców

Funkcjonariusze Gardy zalecają zachowanie ostrożności w pubach i klubach nocnych. Klienci powinni zwrócić uwagę na nietypowy kolor i smak spożywanych napojów, a także na nagłe uczucie upojenia alkoholowego.

Radzi się też zwracać uwagę na osoby, które nagle dostają zawrotów głowy, mówią niezrozumiale czy tracą przytomność. Takie nietypowe zachowanie może wynikać z działania narkotyku wsypanego do napoju.

Więcej: safegigs.ie