Kary od Revenue dla mieszkańców w Irlandii - ostrzeżenie

Eksperci ds. podatków w Irlandii wydali ostrzeżenie dotyczące kar od fiskusa.

Sprzedaż produktów w internecie może wiązać się z obowiązkiem deklarowania dodatkowych dochodów, ostrzegają eksperci ds. podatków w Irlandii.

Urząd Skarbowy – Revenue

Osoby, które zajmują się sprzedażą w sieci, powinni zapoznać się z przepisami, ponieważ grożą im kary od Revenue.

Niestety większość tzw. influencerów nie posiada odpowiedniej wiedzy w tym temacie. A zgodnie z przepisami należy zadeklarować swoje dochody, nawet jeśli sprzedaż w internecie jest pracą dodatkową.

Podobnie sprawa dotyczy blogerów, którzy mają obowiązek deklarowania dochodów z prowadzenia bloga. Każda płatność, jaką bloger otrzymuje z tytułu prowadzenia bloga, liczy się jako dochód, a zatem podlega opodatkowaniu.

Obowiązek obejmuje deklarowanie dochodu za umieszczanie treści sponsorowanych, a także płatności otrzymywanych z wszelkich szkoleń, warsztatów czy „prezentów” od firm.

Jeśli wartość prezentów (przedmiotów materialnych lub usług) przekazanych przez pojedynczą osobę/firmę przekracza 3000 euro w roku podatkowym, ma to wpływ na podatek i należy odprowadzić należny podatek.

Kary z Urzędu Skarbowego

Eksperci ds. podatków radzą, aby osoby zajmujące się sprzedażą produktów w mediach społecznościowych deklarowały wszystkie wpływy.

Pozwoli to na wypełnienie zobowiązań podatkowych bez ryzyka, że fiskus zdecyduje o nałożeniu kary.