Kolejna zmiana w systemie mandatów w Irlandii

Minister Stanu ds. Transportu potwierdza kolejne zmiany w systemie mandatów w Irlandii.

Minister Stanu ds. Transportu, Hildegarde Naughton, ujawniła szczegóły kolejnych zmian w przepisach dotyczących mandatów w Irlandii.

Mandaty drogowe w Irlandii

Już w lipcu poinformowano, iż rząd podjął decyzję o podwyższeniu kar mandatów za niektóre wykroczenia w celu odstraszenia kierowców od złego zachowania na drogach.

Minister Naughton poinformowała wówczas, że mandaty za przekroczenie prędkości wzrosną z 80 euro do 160 euro. Za korzystanie z telefonu podczas kierowania oraz za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa mandaty wzrosną z 60 do 120 euro.

We wtorek 23 sierpnia minister poinformowała, że zmianie ulegnie też kwota mandatu dla kierowcy, który nie zatrzyma się, aby ustąpić pierwszeństwa strażnikom ruchu drogowego przeprowadzającym dzieci przez jezdnię.

Nowe kwoty mandatów w Irlandii

Zgodnie z decyzją, kwota mandatu za to wykroczenie w Irlandii wzrośnie z 80 do 160 euro, a nowe zasady zaczną obowiązywać już w najbliższej przyszłości.

Zdaniem minister Naughton, strażnicy, którzy zapewniają dzieciom bezpieczeństwo, sami „narażają się na ryzyko za każdym razem, gdy wchodzą na drogę” i dlatego należy ich chronić.