Kolejny "rajd" na ulicach Irlandii - zatrzymano kierowcę

To druga w tym tygodniu sytuacja, która wzbudziła emocje wśród społeczeństwa w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy zatrzymali mężczyznę w związku z incydentem, do którego doszło w sobotnie popołudnie w hrabstwie Cork.

Aresztowanie kierowcy

Około godziny 15:30 służby zostały powiadomione, że na ulicy McCurtain Street w Fermoy kierujący samochodem osobowym rozbija zaparkowane w tym miejscu inne pojazdy.

Nagranie z tego zdarzenia zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Widać na nim, że młody kierowca w chaotyczny sposób prowadzi swój samochód, uderza w kilka zaparkowanych samochodów i potrąca pieszego.

Na miejscu w krótkim czasie pojawili się funkcjonariusze Gardy, którzy aresztowali 20-kilkuletniego kierowcę. Obecnie jest on przetrzymywany na posterunku Gardy w Fermoy.

Osoby, które mają nagrania z tego incydentu, proszone są o kontakt z Gardą pod numerami 025 82100 lub 1800 666 111.

Sytuacja w Dublinie

To druga w tym tygodniu sytuacja, która wzbudziła emocje wśród społeczeństwa w Irlandii. W poniedziałek w dzielnicy Dublina doszło do staranowania radiowozu Gardy przez młodocianych chuliganów:

Więcej: Szokujące sceny w Dublinie – samochód Gardy staranowany

W tej sprawie toczy się już śledztwo – doszło do przeszukania kilku nieruchomosci w Dublinie, zatrzymano między innymi telefony i laptopy, lecz nikt jeszcze nie został aresztowany.