POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Mieszkańcy mogą spodziewać się wzmożonej obecności Gardy na drogach w Irlandii.

Użytkownicy dróg mogą spodziewać się w ten długi weekend Dnia św. Patryka licznych punktów kontrolnych Gardy na terenie całego kraju.

Kontrole drogowe

Celem tej akcji jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa oraz zapobieganie śmierci i urazom na drogach w Irlandii.

Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierowcy nie przekraczają prędkości, czy korzystają z telefonu komórkowego podczas jazdy i czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Kontrole będą też prowadzone pod kątem prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu i/lub prowadzenia stanie po zażyciu substancji odurzających.

Ostrzeżenie

Funkcjonariusze będą przeprowadzać kontrole „w dzień i w nocy”, w szczególności w godzinach porannych. Ostrzega się kierowców, że podejmują ryzyko wsiadając za kierownicę następnego ranka po nocnym spożyciu alkoholu.

Apeluje się, by w takiej sytuacji zrezygnować z kierowania pojazdem i poprosić o to inną osobę. Ewentualnie należy skorzystać z innych środków transportu.

Z najnowszych danych An Garda Síochána wynika, że ​​od 1 stycznia 2021 r. do 28 lutego 2022 r. miało miejsce łącznie 10 206 aresztowań za jazdę pod wpływem alkoholu i narkotyków, z czego 1398 dokonano w tym roku.