Szef linii lotniczych Ryanair skomentował informacje o rzekomej podwyżce cen biletów dla uchodźców z Ukrainy.

Ambasador Ukrainy w Irlandii, Larysa Gerasko, oskarżyła linie lotnicze Ryanair o podwyżki cen biletów dla osób uciekających przed rosyjską inwazją.

Ceny biletów Ryanair

Występując przed komisją do spraw europejskich Oireachtas powiedziała, że ​​Ukraińcy, którzy próbują wylecieć z Polski po przekroczeniu granicy, mają trudności z uzyskaniem tanich biletów lotniczych.

Sprawa ma jeszcze zostać poruszona przez ambasador Gerasko w najbliższej rozmowie z Ministrem Transportu, Eamonem Ryanem, zaraz po jego powrocie ze Stanów Zjednoczonych.

Linie lotnicze Ryanair

Dyrektor generalny Ryanair, Michael O’Leary, powiedział, że to „całkowicie nieprawda”, że jego linie lotnicze podniosły ceny biletów dla osób uciekających przed rosyjską inwazją na Ukrainę.

Twierdzi on, że przez cały czas dostępne są tanie bilety. Zapytany, czy wyższe ceny były płacone z powodu dużego popytu ze strony osób uciekających z Ukrainy, O’Leary powiedział:

Każdy lot, kiedy się zapełnia, to ostatnich kilka miejsc ma wyższe ceny, w ten sposób możemy sprzedać wiele miejsc po 20 i 30 euro.
Ale mamy na dziś, jutro i w nadchodzących dniach taryfy 20 euro w jedną stronę, 50 euro w jedną stronę. Jest tam mnóstwo tanich lotów.

Tymczasem John Brady z Sinn Féin zasugerował, aby w Komisji ds. Unii Europejskiej w Leinster House zostały oficjalnie zaaranżowane samoloty czarterowe z Polski. Ambasador Gerasko przyjęła ten pomysł z zadowoleniem.