To jeden z najbardziej pracowitych weekendów w tym roku w Irlandii.

Członkowie Dublin Airport Authority (DAA) poinformowali o gotowości lotniska w Dublinie do wzmożonego ruchu lotniczego w ten weekend.

Lotnisko w Irlandii

Od piątku do poniedziałku z Irlandii ma wylecieć ponad 200 000 pasażerów, co oznacza, że przez kilka dni lotnisko w Dublinie odprawi 50 000 osób dziennie.

Według zapewnień DAA lotnisko jest dobrze przygotowane do obsługi tak dużej liczby pasażerów. W dalszym ciągu pracowników w Dublinie wspierają oddelegowani pracownicy lotniska w Cork.

W czwartek z Dublin Airport wyleciało na wakacje 51 000 osób i nie odnotowano większych problemów w związku z oczekiwaniem na kontrolę bezpieczeństwa.

Większość pasażerów przeszła przez kontrolę w czasie krótszym niż 45 minut. Jedynie w godzinach wczesnopopołudniowych czas oczekiwania wydłużył się do godziny.

Pasażerom nadal zaleca się przybycie na lotnisko na dwie i pół godziny przed lotem krótkodystansowym i na trzy i pół godziny przed lotem długodystansowym.

Strajk w Ryanair

Pasażerów mogą jednak spotkać utrudnienia, ponieważ w piątek 24 czerwca część pracowników Ryanair przystępuje do akcji strajkowej, co potencjalnie może zakłócić ruch lotniczy w Europie.

Od piątku strajkować będą pracownicy Hiszpanii, Portugalii i Belgii, a w sobotę do akcji dołączą pracownicy z Włoch i Francji.

Pasażerowie, którzy mają planowany lot w ten weekend, powinni sprawdzać informacje o swojej rezerwacji na bieżąco.

Czytaj też: Strajk kolejnych pracowników Ryanair – podano daty