Makabryczna zbrodnia w Irlandii - wyciekły drastyczne nagrania

Do tego szokującego zdarzenia w Irlandii doszło w piątek w godzinach popołudniowych.

Funkcjonariusze Gardy apelują o nieudostępnianie materiałów z mediów społecznościowych po brutalnej śmierci kobiety w hrabstwie Offaly.

Śledztwo Gardy w Irlandii

Poinformowano, ze w związku ze śmiercią 40-kilkuletniej kobiety aresztowano 16-latka. Przebywa on na lokalnym posterunku Gardy. Śledczy próbują ustalić okoliczności śmierci kobiety.

Do szokującego zdarzenia doszło w domu mieszkalnym na terenie wiejskim poza Tullamore tuż po godzinie 13 w piątek 29 września.

Na miejsce przybyły wezwane jednostki Gardy oraz ratownictwa medycznego, które stwierdziły zgon kobiety.

Niektóre irlandzkie media podają, że ofiara zmarła wskutek „ciężkich ciosów narzędziami w obszar głowy”. Potwierdzono natomiast, że Garda w tej chwili nie szuka innych osób związanych z tą brutalną zbrodnią.

Miejsce zdarzenia jest obecnie zabezpieczone w oczekiwaniu na badania techniczne przeprowadzone przez Biuro Techniczne Policji.

Media społecznościowe

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają, że na różnych platformach mediów społecznościowych krążą graficzne obrazy i filmy z miejsca zbrodni.

Rzecznik Gardy apeluje do wszystkich osób, które otrzymają te zdjęcia lub nagrania, aby nie udostępniali ich dalej. Treść tych materiałów określono jako „drastyczną”.