Mężczyzna oskarżony o zabójstwo żony w Irlandii

To koniec śledztwa w sprawie zaginięcia 45-letniej mieszkanki Irlandii.

Richard Satchwell, mąż Tiny Satchwell, został oficjalnie oskarżony o jej zamordowanie.

Sąd w Irlandii

57-letni mężczyzna pojawił się w sobotę rano na specjalnym posiedzeniem Sądu Rejonowego w Cashel, w hrabstwie Tipperary, pod zarzutem zamordowania Tiny Satchwell w marcu 2017 roku.

Detektyw David Kelleher z posterunku Gardy w Cobh przedstawił dowody w sprawie aresztowania mężczyzny i oskarżył go o zabójstwo żony, które miało miejsce 20 marca 2017 roku przy Grattan St. w Youghal.

Inspektor Aideen Lonergan wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie Richarda Satchwella. Poinformował też, że nie składano wniosku o kaucję, ponieważ w sądzie rejonowym nie można jej udzielić w przypadku zarzutu zabójstwa.

Sędzia Miriam Walsh aresztowała Richarda Satchwella, który pozostanie w areszcie do czasu kolejnego posiedzenia, które odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Clonmel 17 października za pośrednictwem wideokonferencji.

Sędzia Walsh również uznała wniosek adwokata oskarżonego mężczyzny o przyznanie bezpłatnej pomocy prawnej, na podstawie braku zatrudnienia.

Oskarżony nie zabrał głosu podczas krótkiego przesłuchania. Członkowie rodziny Tiny Satchwell byli obecni w sądzie.

Śledztwo Gardy

Richard Satchwell zgłosił zaginięcie 45-letniej żony ponad sześć lat temu, w marcu 2017 roku. W tym tygodniu dochodzenie zostało podniesione do rangi śledztwa w sprawie zabójstwa.

W czwartek rano mężczyzna został aresztowany po odkryciu ludzkich szczątków w jego domu w Youghal, Co. Cork. W ramach kompleksowego przeszukania domu i ogrodu funkcjonariusze używali między innymi mini-koparek i młotów pneumatycznych.

Potwierdzono za pomocą kartoteki dentystycznej, że znalezione szczątki należą do zaginionej Tiny Satchwell. W dalszym ciągu oczekuje się na wyniki badań zgodności DNA.

Z informacji, jakie pojawiły się w niektórych irlandzkich mediach wynika, że zwłoki ukryte były w remontowanym miejscu pod schodami w domu w Youghal.

Czytaj też: Znaleziono ludzkie szczątki – Garda blisko finału śledztwa