Mieszkańcy mają dość - niebezpieczny trend na ulicach Irlandii

Funkcjonariusze Gardy apelują do mieszkańców Irlandii o zgłaszanie wszystkich tego typu incydentów.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą dochodzenie w sprawie incydentów kradzieży z udziałem młodocianych osób na ulicach Wexford.

Kradzieże w Irlandii

Z podanych informacji wynika, że grupa nastolatków zastrasza inne młodociane osoby i okrada je z pieniędzy, telefonów i innych przedmiotów nazywając to „podatkiem”.

Przed świętami Bożego Narodzenia doszło do kilku podobnych incydentów w pobliżu Main Street. Najprawdopodobniej nie wszystkie kradzieże zostały zgłoszone na Gardę.

Ostrzeżenie dla rodziców

Lokalny radny, Tom Forde, który nagłośnił tę sprawę, zaapelował do mieszkańców o zgłaszanie wszystkich tego typu kradzieży.

Dzięki większej liczbie informacji łatwiej będzie funkcjonariuszom Gardy zająć się tym problemem, jak twierdzi radny Forde.

Natomiast rodzicom zaleca się przeprowadzenie rozmowy z dziećmi i ostrzeżenie ich przed potencjalną kradzieżą. Nie zaleca się noszenia przy sobie wartościowych rzeczy czy większej sumy pieniędzy.

Każdy, kto był ofiarą tego typu incydentu lub ma jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z Wexford Garda Station pod numerem 053 916 5200.