POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Trwa śledztwo w sprawie wykrycia sprawcy brutalnego napadu na kobietę w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą intensywne śledztwo w sprawie brutalnego napadu na 40-kilkuletnią kobietę w hrabstwie Louth, które miało miejsce 19 kwietnia o godzinie 08:00 rano.

Napad na kobietę w Irlandii

Do ataku doszło, gdy kobieta spacerowała ze swoim psem wzdłuż promenady Battle of the Boyne. To bardzo popularna wśród spacerowiczów i biegaczy trasa od Droghedy do Oldbridge House.

Według podanych już informacji, napastnik skoczył na kobietę od tyłu, pociągnął ją za włosy, popchnął, pobił i kopnął. Sprawca ataku kopnął też psa.

Funkcjonariusze Gardy uważają, że obrażenia kobiety mogły być poważniejsze, gdyby nie interwencja jednego ze spacerowiczów, który przybiegł na pomoc zaatakowanej kobiecie. Spłoszony sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Z podanego przez ofiarę rysopisu wynika, że napastnik to mężczyzna w wieku ok. 30 lat, wysoki, nieogolony, z przerzedzonymi włosami. Ubrany był w czerwony T-shirt i szare spodnie od dresu (brudne od kolan do kostek). Zdaniem ofiary napadu, mężczyzna mówił z obcym akcentem.

Jest to drugi domniemany napad w tym rejonie w ciągu tygodnia, ponieważ dwie kobiety zgłosiły inny incydent na moście Bridge of Peace. Poinformowały, że gdy stneły w korku, to do ich samochodu podszedł mężczyzna.

Nie wiadomo jednak, czy istnieje związek między tymi dwoma zdarzeniami. Są też doniesienia, że mężczyzna był widziany bez koszulki, między innymi na deptaku, a także w różnych innych punktach w mieście.

Śledztwo Gardy

Mimo prowadzonego intensywnie śledztwa w dalszym ciągu nie udało się namierzyć bandyty. Funkcjonariusze Gardy ponawiają apel do lokalnych mieszkańców.

Każdy, kto ma informacje na ten temat, jest proszony o kontakt z posterunkiem Gardy w Drogheda pod numerem 041 9874200.