Minister potwierdza duże ułatwienia dla podróżnych w Irlandii

Pilot nowego programu w Irlandii zostanie wprowadzony jeszcze w tym miesiącu.

Rzecznik Ministerstwa Transportu w Irlandii poinformował o pilotażu nowego programu dla pasażerów komunikacji publicznej.

Autobusy w Irlandii

Pasażerowie autobusów Dublin Bus wkrótce będą mogli korzystać z płatności zbliżeniowych kart kredytowych lub debetowych. Program pilotażowy oferujący płatności zbliżeniowe w autobusach ma zostać uruchomiony przed końcem tego miesiąca.

Oznacza to, że w przyszłości użytkownicy irlandzkich autobusów będą mogli płacić przez swoje telefony, inteligentne zegarki lub karty debetowe.

Testowanie systemu pilotażowego odbędzie się w przyszłym tygodniu, włączając w to testy bezpieczeństwa.

Transport publiczny w Irlandii

Obecnie użytkownicy autobusów muszą używać karty Leap Card lub płacić gotówką za przejazd. Dublin Bus akceptuje tylko monety, nie ma możliwości korzystania z kart kredytowych lub debetowych do płacenia za przejazdy.

Minister Ryan wcześniej powiedział, że rząd koncentruje się na poprawie technologii związanej z usługą autobusową.

Rzeczywiście były problemy z systemami informatycznymi w naszej sieci autobusowej. Każdy o tym wie, trudności z uzyskaniem dokładnych informacji na temat czasu rzeczywistego i utrzymaniem harmonogramu, co jest spowodowane różnymi przyczynami.

Poprawa systemu informatycznego ma wpłynąć na usprawnienie usług dla pasażerów w Irlandii. Natomiast nowy program rządu ma zachęcić mieszkańców do większego korzystania z transportu publicznego w Irlandii.

Ministerstwo Transportu dąży w ten sposób do zredukowania emisji zanieczyszczeń w miastach poprzez zmianę nawyków podróżowania wśród mieszkańców.