Mieszkańców Irlandii czeka niemiła niespodzianka po tygodniu słonecznej i ciepłej pogody.

Korzystanie z uroków ciepłej i słonecznej wiosny w Irlandii zostaje tymczasowo wstrzymane – meteorolodzy zapowiadają powrót zimy.

Spadek temperatur

Według najnowszej prognozy Met Eireann poniedziałek i wtorek będą jeszcze dosyć ciepłe, jednak od środy nastąpi wyraźny spadek temperatur.

W poniedziałek ma być jeszcze dużo słońca, a temperatury w dzień oscylować będą w granicach od 13 do 17 stopni Celsjusza.

We wtorek pojawi się już więcej chmur i przelotnych opadów deszczu. Temperatury od 10 do 15 stopni Celsjusza. W nocy z wtorku na środę wystąpią mgły. Temperatury od 2 do 5 stopni Celsjusza.

Środa będzie w większości pochmurna. Deszczowy front rozciągnie się nad północną połowę kraju w godzinach popołudniowych i wieczornych. Maksymalne temperatury w dzień nie przekroczą 12 stopni, na północy kraju od 4 do 7 stopni Celsjusza.

Opady śniegu

W nocy ze środy na czwartek nadal deszczowo, a temperatury spadną lokalnie do wartości ujemnych. W niektórych rejonach deszcz może przejść w opady deszczu ze śniegiem lub śniegu.

W czwartek w dzień ma być mniej opadów i więcej okresów przejaśnień. Jednak temperatury w dzień utrzymywać się będą w granicach od 4 do 8 stopni Celsjusza, za sprawą zimnych mas powietrza z północy. Miejscami wystąpią opady deszczu ze śniegiem.

W nocy lokalnie spadek temperatur do -3 stopni Celsjusza, będzie jednak mniej opadów. W piątek dużo słońca, lecz przy zimnym wietrze z północy. Najwyższe temperatury w dzień nie przekroczą 8 stopni Celsjusza.