Minister Transportu, Eamon Ryan, określił trasę Royal Canal Greenway jako „przełom w turystyce i wypoczynku na świeżym powietrzu w Irlandii”.

Najdłuższa trasa dla rowerów i wycieczek pieszych w Irlandii została właśnie otwarta. Długość trasy wynosi w sumie 130 km.

Trasa Royal Canal Greenway stanowi część EuroVelo 2, 5000-kilometrowej „Trasy Stolic”, która przebiega przez Irlandię, Wielką Brytanię, Holandię, Niemcy, Polskę, Białoruś i Rosję.

Ta „zielona droga” prowadzi z Maynooth w hrabstwie Kildare do Cloondara w hrabstwie Longford. Trasa przebiega wzdłuż 225-letniego kanału obok mostów łukowych, śluz, portów i zabytkowych budynków znajdujących się zarówno na obszarze wiejskim, jak i w nadbrzeżnych miasteczkach jak Mullingar czy Enfield.

Minister Transportu, Eamon Ryan, określił trasę Royal Canal Greenway jako „przełom w turystyce i wypoczynku na świeżym powietrzu w Irlandii”.

Minister zapewnił, że rząd finansuje podobne projekty również w innych częściach Irlandii, jak choćby w hrabstwie Cork:

Czytaj: To będzie jedna z najpiękniejszych tras rowerowych w Irlandii

Obowiązujące obecnie ograniczenia w podróżowaniu oznaczają, że trasa jest dostępna tylko dla osób mieszkających w promieniu 5 km. Jednak po zniesieniu restrykcji trasa „otworzy drogę do turystyki krajowej w czterech hrabstwach, przez które przechodzi – Kildare, Meath, Westmeath i Longford”.

W przyszłości planowane jest też połączenie trasy aż do Spencer Dock w Dublinie.

Więcej: waterwaysireland.org