Funkcjonariusze Gardy zaapelowali w sprawie nagrania, które krąży wśród mieszkańców Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy z hrabstwa Tipperary zaapelowali do mieszkańców Irlandii w sprawie nagrania, które pojawiło się w komunikatorach i mediach społecznościowych.

Najemcy w Irlandii

Na nagraniu zarejestrowana została napaść właściciela nieruchomości na dwóch mężczyzn, najprawdopodobniej pochodzących z Europy Wschodniej.

Widać też, że landlord trzyma w ręce metalowy pręt i wygraża najemcom, przedstawiając się jako „właściciel, wielki szef, wytrzymały drań”.

Mężczyzna domaga się od zaatakowanych mężczyzn pieniędzy za zniszczone drzwi i powtarza im, że po przekazaniu pieniędzy muszą opuścić jego posiadłość.

Apel Gardy

Kopia nagrania z incydentu, który miał miejsce w rejonie Nenagh, trafiła już do Gardy. W sprawie napaści właściciela nieruchomości prowadzone jest dochodzenie. Poinformowano jednak, że w sprawie tej nie dokonano żadnego oficjalnego zgłoszenia.

Natomiast funkcjonariusze Gardy apelują, by każdy, „kto uważa, że ​​padł ofiarą przestępstwa, zgłaszał sprawy bezpośrednio An Garda Síochána, a nie osobom trzecim lub w mediach społecznościowych”.

Czytaj też: Nielegalne podwyżki czynszu w Irlandii – apel do rządu