Nastolatka w Irlandii brutalnie pobita przez grupę rówieśników

Świadkowie tego zdarzenia w Irlandii proszeni są o kontakt z Gardą.

Funkcjonariusze Gardy rozpoczęli śledztwo w sprawie brutalnej napaści na 16-letnią dziewczynę, do której doszło w czwartek 25 sierpnia około godziny 21:30 w Limerick.

Śledztwo Gardy

Z podanych informacji wynika, że nastolatka wyszła z Crescent Shopping Centre i szła ulicą Ballinacurra Road w południowo-wschodniej części miasta, kiedy rzekomo została napadnięta przez grupę pięciu rówieśników.

Dziewczyna zeznała, że została otoczona przez cztery dziewczyny i jednego chłopaka, którzy ją pobili, skopali i podrapali, wyrywając z jej głowy kosmyki włosów. Podczas zdarzenia dziewczyna miała też rzekomo zostać uderzona kulą.

Starsze małżeństwo, które było świadkiem tego incydentu, interweniowało w obronie poszkodowanej, lecz zostało obrzucone obelgami ze strony agresywnej grupy.

Pobita dziewczyna została zabrana do szpitala University Hospital w Limerick, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

Apel Gardy

Rzecznik Gardy potwierdza zgłoszenie w sprawie pobicia 16-latki i rozpoczęcie śledztwa w tej sprawie. Na obecną chwilę nikt nie został aresztowany.

Każdy, kto ma informacje na ten temat, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami z Roxboro Road Garda Station pod numerem 061-214340.