Nowa atrakcja turystyczna w Irlandii - to miejsce na piesze wycieczki

Starożytny las na irlandzkiej wyspie jest dostępny dla turystów po raz pierwszy od ponad 500 lat.

Starożytny las Park Mourne stał się dostępny dla turystów po raz pierwszy od ponad 500 lat. To wspaniałe miejsce na piesze wycieczki.

Atrakcje turystyczne w Irlandii

Organizacja charytatywna Woodland Trust ma nadzieję, że miejsce to stanie się popularną atrakcją turystyczną. W zeszłym roku organizacja kupiła 156 hektarów z 212 hektarów parku, a obecnie zbiera fundusze na zakup kolejnych 46 hektarów.

Park Mourne znajduje się w pobliżu Kilkeel w hrabstwie Down, na skraju gór Mourne. Prawie połowa lasu spełnia kryteria starożytnego lasu, jednego z najrzadszych siedlisk w Irlandii Północnej.

Miejsce to jest domem dla niezwykle rzadkich lasów i jest zamieszkane przez dzikie zwierzęta, takie jak wiewiórki, wydry i kuny sosnowe.

Piesze wycieczki w Irlandii

W ramach kampanii wartej 5,2 miliona funtów fundacja przywróciła ścieżki spacerowe w lasach, które od XVI wieku nie były dostępne publicznie.

Ukończono trzy trasy na luźnych żwirowych ścieżkach o różnych nachyleniach i długościach. Zostały nazwane Bluebell Walk, Woodland Loop i Whitewater Trail.

Pierwotny zakup Mourne Park został częściowo sfinansowany przez Departament Rolnictwa, Środowiska i Spraw Wiejskich Stormont oraz Fundację Garfielda Westona.

Ian McCurley, dyrektor Woodland Trust Northern Ireland, powiedział, że park jest jednym z „najważniejszych obszarów naturalnego piękna w całej Irlandii Północnej”, z 73 hektarami „cennego, starożytnego lasu, tak niezwykle rzadkiego do znalezienia”.

Więcej: woodlandtrust.org.uk