POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Firma ogłosiła plan swojej ekspansji w Irlandii, co pozwoli zwiększyć globalne zdolności produkcyjne.

Firma Janssen Sciences Ireland ogłosiła rozbudowę swojego zakładu biofarmaceutycznego w Ringaskiddy w hrabstwie Cork. Nowa inwestycja o wartości 150 milionów euro pozwoli stworzyć na stałe 180 nowych miejsc pracy.

Nowa inwestycja w Irlandii

W oświadczeniu napisano, że ekspansja zwiększy istniejące globalne zdolności produkcyjne, umożliwiając firmie szybsze dotarcie do pacjentów wymagających kluczowych leków biomedycznych.

Rozbudowa zakładu w Cork rozpoczęła się na początku tego roku i ma potrwać około dwóch lat. Podczas prac rozbudowy zatrudnienie znajdzie około 300 pracowników sektora budowlanego.

Na wiadomość z entuzjazmem zareagował wicepremier Leo Varadkar:

Jestem naprawdę dumny z dobrze prosperującego sektora naukowego w Irlandii. Taka inwestycja pokazuje siłę talentu, który tu mamy. Życzę zespołowi powodzenia i dziękuję za nieustające zaangażowanie w Irlandii.

Zakład Janssen w Ringaskiddy działa od 2005 roku. Produkuje się tam leki dla pacjentów z chorobami immunologicznymi i onkologicznymi.

Leki dla pacjentów

Przedstawiciele firmy zapewniają, że produkowane tam leki znacznie wpływają na jakość życia pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, chorobą Leśniowskiego-Crohna, łuszczycą, łuszczycowym zapaleniem stawów czy szpiczakiem mnogim.

Dodatkowa zdolność produkcyjna stworzona dzięki tej inwestycji usprawni pracę, którą wykonuje firma, aby „dostarczać leki transformacyjne, które mogą zmienić trajektorię zdrowia”.