Nowa technologia w sklepach w Irlandii - bez kolejek

Pierwsza sieć sklepów w Irlandii wprowadza całkiem nowy model robienia zakupów.

Dla klientów popularnej sieci sklepów wprowadzony zostaje właśnie nowy model robienia zakupów. To pierwszy duży sprzedawca detaliczny w Irlandii, który oferuje zupełnie nowy system.

Sieć sklepów

Technologia Scan & Shop pojawi się we wszystkich sklepach Marks & Spencer, a klienci będą mogli zakupić artykuły spożywcze bez konieczności zapłaty w kasie.

Możliwość skorzystania z tej technologii jest dostępna dla klientów, którzy zainstalują na swoim smartfonie odpowiednią aplikację.

Klienci będą mogli skanować wybrany przez siebie towar, a zapłata zostanie dokonana przez zapisaną wcześniej kartę płatniczą, Google Pay bądź Apple Pay. Wartość jednorazowych zakupów produktów spożywczych nie może przekraczać 50 euro.

Nowa technologia

Dyrektor handlowy M&S w Irlandii, Eddie Murphy, twierdzi, że obsługa cyfrowa w sklepach jest kluczowym elementem transformacji sieci.

Nowa technologia zastosowana w obsłudze klienta pozwoli na przyspieszenie procesu zakupów, bez konieczności noszenia gotówki czy czekania w kolejce do kasy.

Jego zdaniem usługa Scan & Shop pozwala też klientom zachować wykaz dokonanych zakupów i pomóc im w zarządzaniu wydatkami.