Nowe ograniczenia w Irlandii - celem ochrona dzieci i młodzieży

Rząd zatwierdził zapowiadane od kilku lat przepisy w celu ochrony zdrowia osób młodocianych w Irlandii.

We wtorek 22 listopada irlandzki rząd zatwierdził nowe przepisy, które planowano wprowadzić jeszcze w czasie, gdy Ministrem Zdrowia był Simon Harris.

Ograniczenia w Irlandii

Zgodnie z przepisami wprowadzony zostaje całkowity zakaz sprzedaży papierosów elektronicznych dla osób poniżej 18-go roku życia.

Dodatkowo sprzedaż e-papierosów zabroniona będzie w automatach, lokalach tymczasowych oraz w miejscach imprez dla dzieci.

Zdecydowano również o wprowadzeniu ograniczeń dotyczących reklamowania tych produktów w Irlandii. Reklamy e-papierosów będą zakazane m.in. w środkach transportu publicznego, w kinach i w pobliżu szkół.

Nowa ustawa w Irlandii

Zatwierdzone właśnie ograniczenia zostaną włączone do projektu ustawy o zdrowiu publicznym, która jest obecnie w trakcie przygotowania.

Projekt tej ustawy wprowadzi również system koncesji na sprzedaż detaliczną wyrobów tytoniowych i e-papierosów, jak zapowiedział obecny Minister Zdrowia Stephen Donnelly.

Minister poinformował też, że chciałby, aby projekt ustawy przeszedł przez wszystkie etapy legislacji w ciągu kilku pierwszych miesięcy przyszłego roku.