Nowy program IKEA w Irlandii - podano lokalizacje

Ten szwedzki gigant wszedł we współpracę z inną siecią sklepów w Irlandii.

Klienci sklepów IKEA będą mogli teraz korzystać z nowej opcji w ramach zakupów w tej popularnej sieci.

Sklepy IKEA w Irlandii

Szwedzki gigant wszedł właśnie we współpracę z siecią sklepów Tesco, w których będzie można odbierać towar zakupiony w sklepach IKEA przez internet.

Już od tego tygodnia zamówienia będzie można odbierać w trzech sklepach Tesco: w Mitchelstown w hrabstwie Cork, w Drogheda w hrabstwie Louth i w Naas w hrabstwie Kildare.

Poinformowano też, że w nadchodzących tygodniach planuje się utworzenie dodatkowych punktów Collect Near You na parkingach sklepów Tesco w Limerick, Galway, Waterford, Tipperary i Wexford, a także w Cork.

Robiąc zakupy na stronie internetowej Ikei, kupujący będą mogli wybrać daną lokalizację Tesco, aby odebrać swoje zakupy.

Usługa będzie bezpłatna dla zamówień o wartości powyżej 200 euro. W przypadku zamówień poniżej tej wartości obowiązuje opłata w wysokości 15 euro.

Nowa usługa wprowadzana jest w ramach pilotażu programu, który potrwa sześć miesięcy. Program ten został uruchomiony już w zeszłym roku w Wielkiej Brytanii.

Nowe punkty IKEA w Irlandii

W kwietniu przedstawiciele IKEA poinformowali o planach uruchomienia nowego centrum dystrybucyjnego oraz nowych punktów IKEA Plan & Order:

czytaj: Nowy punkt IKEA w Irlandii już otwarty

Centrum dystrybucyjne w Irlandii pozwoli na szybszą realizację zamówień. Firma oczekuje, że wykorzysta obiekt do zrealizowania ponad 300 000 dostaw w pierwszym roku działalności.

Docelowo planuje się dostarczać klientom IKEA w Irlandii do trzech milionów artykułów rocznie.