Nowy punkt IKEA w Irlandii już otwarty

Szwedzki gigant zapowiedział też dalsze inwestycje na terenie Irlandii.

Popularna szwedzka sieć IKEA otworzyła właśnie kolejny punkt w Irlandii. To już czwarta tego typu placówka po sklepach w Naas w hrabstwie Kildare, w Droghedzie w hrabstwie Louth i St. Stephen’s Green w Dublinie.

Sklepy IKEA w Irlandii

Tym razem punkt IKEA Plan & Order powstał na południu kraju, w Cork, w centrum handlowym Douglas Village Shopping Centre.

Punkty Plan & Order to mniejsze sklepy IKEA zajmujące się planowaniem kuchni i sypialni, w których klienci mogą znaleźć porady i wiedzę w zakresie wyposażenia domu, które pomogą im zaprojektować idealną przestrzeń.

Od poniedziałku 17 kwietnia klientom w tym punkcie udzielane będą bezpłatne konsultacje projektowe. Można w nim też składać zamówienia, co jest dużym udogodnieniem dla osób spoza rejonu Dublina, w którym znajduje się główny sklep.

Inwestycje w Irlandii

Przedstawiciele IKEA Ireland poinformowali także, iż w kolejnych miesiącach otwarte zostaną kolejne punkty IKEA Plan & Order.

Tymczasem na początku kwietnia przedstawiono plan pierwszego centrum dystrybucyjnego w Greenogue Logistics Park w zachodnim Dublinie.

Centrum dystrybucyjne w Irlandii pozwoli na szybszą realizację zamówień, a zatrudnienie znajdzie w nim ponad 100 osób, jak zapewnił wcześniej szwedzki gigant.

Nie jest też wykluczone, że drugi, pełnowymiarowy sklep (podobny do tego w Ballymun) pojawi się wkrótce w Irlandii.