Obniżka cen prądu w Irlandii - wiadomo, kto skorzysta

Firma po raz drugi w tym roku obniża ceny prądu dla swoich klientów w Irlandii.

Dostawca energii w Irlandii ogłosił drugą obniżkę swoich standardowych cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych.

Obniżka cen prądu w Irlandii

Firma Pinergy poinformowała, że niższe ceny będą obowiązywać od 1 października, a decyzja ta jest podyktowana spadkiem hurtowych cen energii elektrycznej.

Według firmy Pinergy, najnowsza obniżka spowoduje spadek kosztów dla typowego gospodarstwa domowego o 9,5%, co odpowiada rocznej kwocie 220 euro na podstawie oszacowanego rachunku rocznego.

Firma dodała, że wyliczenia te są oparte o typową konsumpcję klienta indywidualnego na standardowych taryfach.

Pierwsza obniżka cen pojawiła się pod koniec marca bieżącego roku i wyniosła wówczas 7,1%. Ta obniżka miała zmniejszyć roczną kwotę rachunków o 183 euro.

Ceny energii w Irlandii

Jednak według przedstawicieli Pinergy, kryzys energetyczny nie minął, a ceny hurtowe pozostają zawyżone i niestabilne.

Nadal zachęcamy decydentów do inwestowania w reformy rynku sektora energetycznego, aby przyspieszyć przejście na energię dla wszystkich.

Pinergy dodał, że nadal utrzymuje kontakt z klientami, którzy powiadomili firmę, że mogą mieć trudności w opłacaniu rachunków za energię.

To druga pozytywna informacja dla odbiorców energii elektrycznej w Irlandii w ostatnim czasie. Kilka dni temu zapowiedziano pojawienie się nowego dostawcy, który oferuje swoim klientom najniższą cenę na rynku:

Więcej: Można dużo zaoszczędzić na rachunkach – nowa opcja w Irlandii