Pasażer na gapę na lotnisku w Irlandii - zlecono śledztwo

Operator lotniska w Irlandii prowadzi działania mające na celu wyjaśnienie tej sprawy.

Operator Dublin Airport Authority (DAA) zlecił „wewnętrzną weryfikację” wobec incydentu, do którego doszło na lotnisku w godzinach wieczornych w poniedziałek 27 marca br.

Lotnisko w Dublinie

Z opublikowanych informacji wynika, że mężczyzna przeszedł przez kontrolę bezpieczeństwa, bramkę wejściową i wszedł na pokład samolotu linii Aer Lingus bez okazania paszportu i karty pokładowej.

48-letni mężczyzna, rezydent Wielkiej Brytanii, został ostatecznie zatrzymany przez służbę ochrony lotniska, a następnie aresztowany przez wezwanych na miejsce funkcjonariuszy Gardy.

We wtorek rano mężczyzna stanął przed sądem karnym w Dublinie, gdzie został oskarżony o wtargnięcie z zamiarem popełnienia przestępstwa i nieokazanie ważnego paszportu lub podobnego dokumentu jako osoba niebędąca obywatelem państwa.

Za oba zarzuty mężczyzna został ukarany grzywną w łącznie w wysokości 700 euro.

Linie lotnicze

Tymczasem rzecznik Aer Lingus poinformował, że linie lotnicze aktywnie pomagają członkom An Garda Síochána w dochodzeniu dotyczącym tego zdarzenia, do którego doszło w Terminalu 2 na lotnisku w Dublinie.

Zapewnił także, iż personel Aer Lingus niezwłocznie wezwał służbę ochrony lotniska, gdy oskarżony „wtargnął” przez bramkę wejściową bez okazania dokumentów.

Do zdarzenia doszło w czasie, gdy Irish Aviation Authority prowadzi analizę raportu, w którym wykazano liczne uchybienia w kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Dublinie:

Więcej: Szokujące dane – zagrożenie bezpieczeństwa w Irlandii