Penneys pilnie wycofuje ze sprzedaży jeden ze swoich produktów

Wszyscy klienci, którzy zakupili ten produkt, mogą go zwrócić do dowolnego sklepu w Irlandii.

Sieć sklepów Penneys pilnie wycofuje ze sprzedaży jeden ze swoich produktów. Powodem jest wykryta w nim obecność niebezpiecznych chemikaliów.

Sieć sklepów Penneys

Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (FSAI) poinformował, że talerzyk dla dzieci Kubuś Puchatek został wycofany z rynku ze względu na zawartość ołowiu i formaldehydu na poziomie wyższym niż zezwalają na to przepisy Unii Europejskiej.

Kod partii produktu, wyprodukowanego w Chinach, to Kimball no. 6041901 – wszystkie informacje na temat wycofanego produktu są dostępne we wszystkich sklepach sieci Penneys w Irlandii.

Jak podają media, produkt ten jest w sprzedaży w brytyjskich sklepach Primark od stycznia br., nie wiadomo jednak jak długo był sprzedawany w Irlandii.

Zwrot pieniędzy

Klienci, którzy zwrócą talerzyk do dowolnego sklepu Penneys, otrzymają pełny zwrot pieniędzy. Nie jest przy tym wymagane okazanie dowodu zakupu.

W komunikacie Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (FSAI) napisano, że talerzyki mogą powodować możliwą migrację chemikaliów (ołowiu i formaldehydu) do żywności. Urząd uspokaja jednak , iż „nie oczekuje się skutków zdrowotnych związanych z używaniem talerzyka”.

Więcej: fsai.ie