Pilny komunikat HSE do mieszkańców Irlandii

Przedstawiciele irlandzkiej służby zdrowia wydali ostrzeżenie w związku z tą niezwykle trudną sytuacją.

Przedstawiciele irlandzkiej służby zdrowia wydali pilny komunikat, wzywając społeczeństwo do rozważenia wszystkich opcji opieki medycznej przed udaniem się do szpitala.

Komunikat HSE

HSE prosi ludzi o rozważenie wszystkich dostępnych opcji przed zgłoszeniem się na oddział ratunkowy po pracowitym weekendzie świątecznym.

Ma to na celu ochronę szpitalnych oddziałów ratunkowych dla pacjentów, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy.

Poinformowano, że tak jak zawsze, oddziały ratunkowe będą nadal przyjmować i leczyć pacjentów, którzy wymagają pilnej opieki medycznej.

Osoby wymagające pomocy w nagłych wypadkach są nadal zachęcane do zgłaszania się na SOR, gdzie będą traktowane priorytetowo. Wszystkie szpitale w Irlandii wdrożyły plany zmniejszenia przeludnienia w swoich szpitalnych SOR-ach w okresie Wielkanocy.

Zespoły szpitalne i środowiskowe nadal ściśle współpracują, aby zidentyfikować pacjentów, których można wypisać do domu lub do łóżek pozaszpitalnych, aby zmaksymalizować liczbę łóżek dostępnych w szpitalach doraźnych.

Szpitale w Irlandii

Mimo wprowadzonych procedur pacjenci, zwłaszcza ci, którzy nie wymagają pilnej pomocy, mogą spodziewać się długiego czasu oczekiwania na wizytę lekarską.

Zapewniono jednak, że zespoły szpitalne w całym kraju ciężko pracują, aby zrobić wszystko, co w ich mocy, aby skrócić czas oczekiwania pacjentów na oddziałach ratunkowych.

Przy spodziewane ciągłej presji na szpitale doraźne w nadchodzących dniach, pacjentom zaleca się korzystanie z usług medycznych w punktach South Doc bądź na oddziałach urazowych, które leczą urazy niezagrażające życiu, takie jak złamania kości, zwichnięcia, skręcenia, rany czy oparzenia.

HSE prosi również ludzi o zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa na drogach, ponieważ w wielu częściach kraju panują złe warunki pogodowe.

Czytaj też: Ważne zmiany w szpitalach w Irlandii już w kwietniu