Pilny zakaz sprzedaży produktu w Irlandii - zagrożenie dla zdrowia

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (CCPC) w Irlandii wydał „natychmiastowy zakaz” sprzedaży popularnego produktu.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (CCPC) w Irlandii wydał „natychmiastowy zakaz” sprzedaży popularnego produktu dla niemowląt.

Wycofanie produktu

Z podanych przez urząd informacji wynika, że produkt wycofano ze względu na ryzyko śmierci lub poważnych skutków zdrowotnych.

Zakaz obejmuje poduszkę do samodzielnego karmienia, która umożliwia dziecku przytrzymywanie butelki podczas picia mleka.

CCPC ostrzega jednak, że w takiej sytuacji dziecko nie może kontrolować przepływu mleka, co grozi zadławieniem lub zachłystowym zapaleniem płuc. Może się to zdarzyć, gdy mleko trafia do płuc, zamiast do żołądka.

Konsumentom odradza się zakup poduszki do samodzielnego karmienia, a posiadacze takiego produktu powinni natychmiast zaprzestać jego używania i bezpiecznie go zutylizować.

Jak podano na stronie CCPC, w irlandzkich sklepach stacjonarnych nie sprzedaje się tego produktu. Jest on jednak dostępny w sprzedaży na stronach internetowych.

Zalecenia HSE

Przedstawiciele HSE zalecają, by podczas karmienia butelką dziecko zawsze było trzymane na rękach. Nie należy dziecka pozostawiać bez opieki, zwłaszcza podczas karmienia.

Używanie poduszek lub innego wsparcia do podtrzymywania butelek potencjalnie zagraża życiu i zdrowiu niemowlęcia.

Więcej: ccpc.ie