Planowane zmiany w NCT w Irlandii wzbudzają duże kontrowersje

Operator NCT planuje wdrożyć zmiany, które wzbudzają kontrowersje wśród opinii publicznej w Irlandii.

W mediach społecznościowych w Irlandii pojawiła się krytyka zmian w NCT, które planuje się wprowadzić w ciągu nadchodzących tygodni.

NCT w Irlandii

Osoby przygotowujące się do zarezerwowania testu NCT dla swojego pojazdu otrzymały informację, że w ciągu najbliższych tygodni firma zrezygnuje z akceptowania płatności gotówkowych.

Operator NCT, firma Applus+ Inspection Services, ogłosił, że w przyszłości będą przyjmowane jedynie płatności bezgotówkowe. To oznacza, że osoby rezerwujące test NCT będą musiały dokonać płatności przed datą przeprowadzenia testu pojazdu.

Dostępne będą dwie opcje płatności: płatność kartą podczas rezerwacji lub przekazem pocztowym po dokonaniu rezerwacji, ale przed samym testem. Gotówka nie będzie akceptowana jako forma płatności po wprowadzeniu nowej polityki.

W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych NCT poinformowało:

Żegnamy gotówkę! W ciągu kolejnych miesięcy NCT przechodzi na płatności bezgotówkowe ze względów bezpieczeństwa i wygody. Oznacza to, że płatność musi być dokonana przed wizytą na teście NCT. Po wdrożeniu zmian będzie można płacić online lub za pomocą przekazu pocztowego.

Wiele osób wyraziło w mediach społecznościowych krytykę wobec tych planów. Zwrócono uwagę na sytuację starszych właścicieli pojazdów, którzy nie korzystają z internetu bądź nie czują się pewnie w korzystaniu z formy płatności przez internet.

Komentujący domagają się również wyjaśnienia kwestii „bezpieczeństwa i wygody”, na które powołano się w oświadczeniu Applus+.

Rezerwacja przeglądu pojazdu w Irlandii

Zapowiedź zmian pojawia się zaledwie kilka tygodni po pojawieniu się kontrowersyjnej oferty rezerwacji terminu przeglądu.

Przedstawiciele firmy NCT ostrzegli wówczas właścicieli pojazdów przed korzystaniem z usługi „pośrednika”:

Więcej: NCT w Irlandii – uwaga na dodatkową opłatę!