Podróże zagraniczne z Irlandii w celach turystycznych nie są obecnie zalecane.

Taoiseach Micheál Martin wypowiedział się na temat przywrócenia zagranicznych podróży z Irlandii w celach turystycznych.

Podróże zagraniczne

Kwestia otwarcia podróżowania za granicę nie znalazła się w opublikowanym w czwartek planie stopniowego znoszenia restrykcji.

Komentując plan w programie The Pat Kenny Show w Newstalk, Taoiseach powiedział, że w kwestii podróżowania międzynarodowego nic nie jest przesądzone.

Jednak zezwolenie na wakacje za granicą zostanie rozważone przez rząd pod koniec czerwca, z myślą by stało się to już w lipcu lub sierpniu.

Wszystko w dużym stopniu zależeć będzie od realizacji programu szczepień i liczby nowych zakażeń po złagodzeniu obostrzeń.

Taoiseach poparł tym samym wcześniejszą wypowiedź Ministra Transportu, Eamona Ryana. Minister powiedział, że spodziewa się, że w tym roku mieszkańcy będą mogli wyjechać na zagraniczne wakacje.

Minister Ryan uważa, że będzie to możliwe później w lecie. Nie może jeszcze podać dokładnej daty, ponieważ w dalszym ciągu trwa proces przywrócenia podróży międzynarodowych w ramach unijnego systemu „zielonych certyfikatów”.

Władze muszą też przyjrzeć się temu, co dzieje się na arenie międzynarodowej – szczególnie w przypadku wariantów Covid-19.

Mieszkańcy Irlandii mogą spodziewać się decyzji o przywróceniu zagranicznych podróży w celach turystycznych w ciągu najbliższych dwóch miesięcy – zapewnił minister.

Czytaj też: Wakacje w Irlandii – kiedy powrócą zagraniczne podróże?