Polka oskarżona o wyłudzenia świadczeń socjalnych w Irlandii

Kobieta przyznała się do fałszowania dokumentów i odbierania czeków z pomocy społecznej w Irlandii.

W sądzie karnym w Irlandii odbywa się sprawa Polki, która została aresztowana w związku z oskarżeniem o wyłudzenia świadczeń z pomocy społecznej.

Wyłudzenie świadczeń socjalnych

Kobieta od czerwca do sierpnia 2019 roku była uprawniona do otrzymywania awaryjnego dodatku mieszkaniowego. W sierpniu Polce i jej dzieciom przyznano stałe zakwaterowanie, jednak kobieta w dalszym ciągu ubiegała się o dodatek awaryjny.

Oskarżona przyznała się w sądzie do fałszowania faktur i odbierania czeków z pomocy społecznej. W sumie z tytułu zasiłków awaryjnych wyłudziła 35 700 euro.

Proceder został wykryty, kiedy władze zorientowały się, że w dokumentach pod nazwiskiem Polki widnieją dwa różne adresy.

Wyrok sądu

Prawnik kobiety poinformowała sąd, iż jej klientka jest samotną matką i ma na swoim utrzymaniu trójkę dzieci. W tym wypadku kara więzienia może spowodować nie tylko problemy rodzinne Polki, lecz także problemy z płatnościami HAP dla jej dzieci.

Sędzia postanowiła zatrzymać kobietę w areszcie do kolejnej rozprawy, którą wyznaczono na 24 listopada. Do tego czasu sąd podejmie decyzję odnośnie wyroku za oszustwa Polki.