Prestiżowe wyróżnienia dla dwóch miast w Irlandii

Dwa miasta z Irlandii znalazły się na liście najbardziej przyjaznych miast w Europie.

Irlandzkie miasta Cork i Dublin zdobyły tytuły odpowiednio drugiego i trzeciego najbardziej przyjaznego miasta w Europie.

Miasto Cork

W konkursie Condé Nast Reader’s Choice Awards, irlandzkie miasta pokonały rywali z Finlandii, Hiszpanii, Chorwacji i Słowenii, zdobywając te prestiżowe wyróżnienia.

Cork przegrał tylko z włoskim miastem Siena, które zdobyło pierwsze miejsce.

Na liście dziesięciu najbardziej przyjaznych miast znalazły się również Helsinki, Belgrad, Malaga, San Sebastián, Dubrownik, Bukareszt i Lublana.

Podczas ogłaszania nagród, przedstawiciele Condé Nast chwalili mieszkańców Cork oraz ich różnorodną ofertę kulinarną.

„Nawiasem mówiąc, choć Cork jest drugim co do wielkości miastem w Republice Irlandii, to według naszych czytelników jest jeszcze bardziej przyjazne niż stolica kraju,” podkreślono.

Stwierdzono, że miejsce to emanuje wyjątkową osobowością, oferuje ekscytującą ofertę kulinarną, kultowy targ spożywczy i „pełno tu kawiarni, galerii, muzeów.”

Miasto Dublin – stolica Irlandii

Jeśli chodzi o Dublin, publikacja sugeruje, że to „oczywisty wybór.”

Od ulicznych występów skrzypków po tętniące życiem życie nocne, stolica Irlandii z łatwością łączy swój entuzjazm do życia z nawiązaniami do bogatej historii, widocznymi w formie zabytków, muzeów i opowieści przekazywanych przez obcych, którzy stają się przyjaciółmi w trakcie podróży.

Dublin został również uznany przez czytelników za piąte ulubione miasto w Europie według czytelników Condé Nast.

Dodano, że Dublin „doczekał się licznych nowych wspaniałych hoteli, które zaspokoją potrzeby każdego rodzaju podróżującego”. Ponadto, w tym miejscu nie brakuje fascynujących atrakcji, a wizyty w restauracjach w Dublinie określono jako „niezapomniane”.