Próba uprowadzenia dziecka w Irlandii - aresztowano mężczyznę

To już druga w ostatnim czasie rzekoma próba porwania dziecka w Irlandii.

Przedstawiciele Police Service of Northern Ireland (PSNI) potwierdzili, że aresztowano mężczyznę w związku z rzekomą próbą uprowadzenia dziecka.

Próba porwania w Irlandii

Do szokującego zdarzenia doszło w środę 28 czerwca w rejonie Brookehill w Lurgan w hrabstwie Armagh, jak poinformowali przedstawiciele policji w Irlandii Północnej.

Funkcjonariusze PSNI niezwłocznie odpowiedzieli na zawiadomienie jednego z członków społeczeństwa, który „wyraził zaniepokojenie” tym zdarzeniem.

Dla dobra postępowania policja nie zdradza szczegółów incydentu. Wiadomo, że dziecku nie stała się żadna krzywda fizyczna i że w krótkim czasie wróciło do swojej rodziny.

Funkcjonariusze policji aresztowali mężczyznę podejrzewanego o próbę uprowadzenia dziecka. Zwiększono też policyjne patrole w tej okolicy. Rzecznik PSNI zapewnił, że policja „traktuje wszystkie doniesienia tego rodzaju bardzo poważnie”.

Ostrzeżenie dla mieszkańców Irlandii

To już druga w ostatnich tygodniach sytuacja, w której doszło do domniemanej próby uprowadzenia dziecka na irlandzkiej wyspie.

W połowie tego miesiąca wystosowano apel do mieszkańców Irlandii o zachowanie ostrożności po doniesieniach o próbie uprowadzenia dziecka.

Więcej: Próba uprowadzenia dziecka w Irlandii – ostrzeżenie dla rodziców