Klienci dwóch banków w Irlandii stoją w obliczu „chaosu” z powodu poważnych opóźnień i blokady usług.

Klienci KBC Bank i Ulster Bank stoją w obliczu „chaosu” próbując przenieść swoje rachunki do innych instytucji – jak informują irlandzkie media.

Konto bankowe w Irlandii

Zarówno Ulster Bank, jak i KBC Bank zamykają swoje wszystkie oddziały w Irlandii. Klienci tych banków muszą teraz otworzyć konta w innych instytucjach finansowych.

Jednak ostatnie doniesienia w tej sprawie są niepokojące. Okazuje się, że klienci mają problemy w otwarciu rachunku karty kredytowej i uzyskaniem debetu na rachunku bieżącym.

Opóźnienia wynikają z faktu, że po otwarciu konta w nowym banku klienci muszą ponownie przejść ocenę zdolności kredytowej.

Natomiast wniosek o przyznanie debetu można składać najwcześniej po trzech miesiącach od założenia nowego konta, co powoduje tymczasową blokadę w uzyskaniu tej usługi.

W obecnej sytuacji presji finansowej w Irlandii jest też prawdopodobne, że wiele z tych osób nie otrzyma zgody na przyznanie karty kredytowej, a ich wniosek zostanie odrzucony.

Problemy klientów

W wielu przypadkach osoby, które chcą umówić się na wizytę osobistą, otrzymują odległy termin spotkania – za kilka tygodni, a czasem kilka miesięcy. Wydłuża się także czas oczekiwania na kontakt telefoniczny z przedstawicielami banków.

Problemy wynikają z tego, iż banki nie zatrudniły wystarczającej liczby dodatkowych pracowników, aby sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu na usługi dla nowych klientów.