Przegląd NCT w Irlandii - przydatne informacje dla kierowców

W niektórych rejonach Irlandii na przegląd trzeba czekać nawet do przyszłego roku.

Kierowcy w Irlandii w dalszym ciągu mierzą się z utrudnieniami wobec decyzji podjętych wcześniej przez rząd. W niektórych rejonach Irlandii na przegląd NCT trzeba czekać nawet do przyszłego roku.

NCT w Irlandii

Głównym powodem opóźnień w przeglądach samochodów są podjęte wcześniej przez rząd decyzje, który na wiele miesięcy wstrzymał działalność ośrodków NCT oraz ośrodków egzaminacyjnych.

Do tego nadal istnieją problemy kadrowe, ponieważ brakuje wykwalifikowanych osób, które mogą przeprowadzać testy samochodów, a powstałe wcześniej zaległości w przeglądach samochodów nie zostały jeszcze nadrobione.

Jest jednak szansa uzyskać termin przeglądu szybciej. W tym celu należy bezpośrednio zadzwonić na infolinię NCT i uzyskać przyspieszony termin testu. Można w ten sposób zająć miejsce osoby, która w ostatniej chwili odwołała test.

Przegląd samochodu w Irlandii

W tym roku przeprowadzono prawie 906 000 pełnych testów NCT w Irlandii (dane do 20 sierpnia), z czego ponad 54% z nich uzyskało wynik pozytywny.

Najwięcej pojazdów uzyskało pozytywny wynik testu w centrum Deansgrange w Dublinie (62,14%), następnie w Abbeyfeale w hrabstwie Limerick (61,34%) oraz w Portlaoise (60,52%), w Blarney w Cork (59,99%) oraz w Waterford (59,88%).

Najniższe wskaźniki natomiast posiadają ośrodki NCT w Derrybeg (38,81%), Clifden (42,24%), Cavan (42,37%), Castlerea (44,9%), Carlow (45,52%) oraz Letterkenny (45.6%).

Ponad 55 000 samochodów, które w tym roku przeszły pełne testy NCT, uznano za niezdatne do użytku na drogach publicznych, co oznacza, że ​​prowadzenie ich jest nielegalne.