Pułapka na kupujących w Irlandii - kto nie sprawdzi, może mieć problemy

Nabywcom w Irlandii zalecane jest zachowanie ostrożności w obliczu ostatnich danych.

Kierowcy w Irlandii, którzy decydują się na zakup nowego pojazdu, powinni zachować ostrożność wobec odnotowanych w ostatnim czasie zdarzeń.

Zakup samochodu w Irlandii

Według najnowszych danych, coraz więcej oferowanych na rynku sprzedaży pojazdów w Irlandii jest objętych programem spłaty należności.

W ostatnim czasie odnotowano wzrost przypadków, gdy nabywcy zakupili samochód w atrakcyjnej cenie, po czym okazało się, że pojazd w rzeczywistości należy do instytucji finansowej, która udzieliła na niego kredytu.

Ostrzeżenie

Nabywców ostrzega się, że pożyczkodawca może przejąć samochód w dowolnym momencie, a nowy właściciel musi wtedy liczyć się ze stratą i samochodu, i środków wydanych na jego zakup.

Zgodnie z prawem samochód należy bowiem do instutucji finansowej, która udzieliła kredytu, do momentu spłaty ostatniej raty pożyczki.

Samochody używane w Irlandii

Tymczasem osoby, które decydują się na zakup pojazdu używanego, także mogą natrafić na trudności. Według ekspertów rynku motoryzacyjnego, obserwowany od miesięcy wzrost cen samochodów używanych potrwa jeszcze kilka lat.

Głównym powodem jest utrzymujący się duży popyt, a także znacznie mniejsza liczba pojazdów używanych, importowanych z Wielkiej Brytanii po Brexicie.