Szef irlandzkich linii lotniczych zapowiada „trudne miesiące” dla klientów Ryanair.

Szef irlandzkich linii lotniczych Ryanair, Michael O’Leary, powiedział właśnie, że nadchodzą trudne miesiące, ponieważ wojna w Ukrainie podniesie ceny paliw.

Ryanair – Loty z Polski

Najbliższy rok będzie „bardzo trudny” dla większości linii lotniczych po tym, jak rosyjska inwazja na Ukrainę spowodowała wzrost cen ropy powyżej 100 dolarów (90 euro) za baryłkę.

Szef Ryanair zapewnił jednak, że linie są zabezpieczone:

Zabezpieczyliśmy około 80 procent naszego zapotrzebowania na paliwo do marca 2023 r. Tak więc na lato i przez resztę tego roku nadal będziemy mogli przenosić niskie ceny ropy naftowej i niskie taryfy na naszych klientów, ponieważ mamy bardzo silną pozycję hedgingową.

Ryanair, podobnie jak większość innych linii lotniczych, zawiesił w zeszłym tygodniu wszystkie loty do i z Ukrainy. Jednak przewoźnik zapowiada zwiększenie liczby lotów z Polski, Rumunii, Włoch i Niemiec na plaże Grecji, Włoch, Hiszpanii i Portugalii.

Linie lotnicze, liczą na pobudzenie biznesu po tym, jak wariant Omicron utrudnił podróżowanie podczas okresu świąt Bożego Narodzenia.

O’Leary zwrócił też uwagę na ogromny wzrost popytu na loty do i z polskich miast, ponieważ wielu Ukraińców wraca do Wielkiej Brytanii i innych europejskich miast, aby połączyć się z rodzinami.