Ryanair zmienia ceny biletów - koniec ery tanich lotów

Szef linii lotniczych poinformował o zmianie kluczowej polityki cenowej w Ryanair.

Szef linii lotniczych Ryanair poinformował właśnie o zmianie polityki cenowej. To także koniec podróżowania za 0,99 euro czy za 9,99 euro.

Bilety lotnicze

Michael O’Leary twierdzi, że flagowe taryfy Ryanair, które stały się znakiem rozpoznawczym taniego przewoźnika, znikną na parę lat.

Powodem zmiany polityki cenowej są gwałtownie rosnące ceny paliwa – powiedział szef Ryanair w wywiadzie dla programu Today w BBC Radio 4.

O’Leary poinformował także, iż spodziewa się wzrostu średniej taryfy Ryanair o około 10 euro w ciągu najbliższych pięciu lat.

Jeszcze w zeszłym roku średnia cena za przelot liniami Ryanair wynosiła 40 euro. Do 2027 roku cena ma wynosić już 50 euro.

Linie lotnicze Ryanair

Szef linii lotniczych jest jednak zdania, że podwyżka cen nie wpłynie negatywnie na ruch pasażerski. Jak twierdzi, liczba klientów pozostanie na stałym poziomie.

W jego opinii linie takie jak Ryanair czy EasyJet mogą skorzystać na podwyżce cen paliw, ponieważ pasażerowie będą szukali tańszych alternatyw do podróżowania i wybiorą tańszych przewoźników.