Funkcjonariusze Gardy w Irlandii aresztowali trzy osoby w związku z tą sprawą.

Funkcjonariusze Gardy aresztowali trzech mężczyzn podejrzewanych o celowe uderzenie samochodem w budynek, w którym znajduje się solarium.

Aresztowanie w Irlandii

Do zdarzenia doszło przed godziną 05:00 rano we wtorek 17 maja w centrum miasta Carlow. Na nagraniach z kamer przemysłowych zarejestrowano, jak pojazd cofał w kierunku solarium, by po chwili uderzyć z impetem w drzwi lokalu.

Według wstępnych ustaleń samochód został też celowo podpalony, a pożar rozniósł się w pomieszczeniach solarium, a także do znajdujących się nad nim mieszkań.

W momencie zdarzenia nikt nie znajdował się w solarium. Lokatorzy z mieszkań nad lokalem zostali bezpiecznie ewakuowani, nikomu nie stała się krzywda.

Okolica Tullow Street została zamknięta na kilka godzin, a zespół techników Gardy przeprowadził szczegółową analizę miejsca zdarzenia, aby zebrać istotne dowody.

W piątek rano funkcjonariusze Gardy w asyście Armed Support Unit dokonali przeszukań w kilku lokalizacjach. W efekcie tych działań aresztowano trzech mężczyzn.

Śledztwo w Irlandii

Przedstawiciele Gardy poinformowali, że śledztwo koncentruje się na motywie dokonania tego czynu, który zagrażał bezpieczeństwu wielu osób.

Funkcjonariusze prowadzący dochodzenie w tej sprawie apelują do każdego, kto ma istotne informacje na temat zdarzenia.

Szczególnie ważne mogą być informacje od osób, które przebywały w okolicy Tullow Street lub Highfield Estate w czasie, w którym doszło do tego zdarzenia.

Kontakt z Gardą: 059 915 1222 lub 1800 666 111.