Sieć sklepów w Irlandii zatrudni nowych pracowników

Do obsadzenia jest w sumie 450 wakatów na terenie całej Irlandii.

Sieć sklepów Aldi ogłosiła nowe miejsca pracy w Irlandii. W sumie do obsadzenia jest 450 wakatów w 153 sklepach na terenie całego kraju.

Sieć sklepów Aldi

Firma rozpoczęła już rekrutację na stanowisko sprzedawcy, przy czym 330 etatów to praca stała, natomiast 120 etatów to praca na czas określony. Oferty pracy dotyczą głównie sklepów w Dublinie, Cork, Galway, Kildare, Mayo, Wexford, Wicklow i Meath.

Na początku 2020 roku sieć Aldi stworzyła 1050 nowych miejsc pracy, w 2021 roku kolejne 600. Obecnie firma zatrudnia w Irlandii w sumie 4650 osób.

Sieć sklepów Lidl

Na obecną chwilę nie wiadomo jeszcze, czy Aldi podniesie kwoty najniższego wynagrodzenia do nowego poziomu płacy Living Wage, która wynosi teraz 13,85 euro za godzinę.

Na taki krok zdecydowała się właśnie sieć sklepów Lidl, która jako pierwszy pracodawca w Irlandii potwierdziła tę decyzję już w dniu ogłoszenia nowej stawki Living Wage.

W komunikacie opublikowanym poinformowano, że zmiana przyniesie korzyści dla 4200 pracowników w całej Irlandii, ponieważ pozostali pracownicy zarabiają powyżej rekomendowanej kwoty Living Wage.