Silny wiatr i ulewne opady deszczu - alert w całej Irlandii

Synoptycy nie mają dobrych wiadomości, ponieważ w najbliższych dniach spodziewane są bardzo niespokojne warunki pogodowe w Irlandii.

Instytut meteorologiczny Met Éireann ostrzega przed trudnymi warunkami pogodowymi, które będą dominować w najbliższych dniach w Irlandii.

Alert pogodowy

Środa będzie bardzo wietrznym dniem, a intensywne opady deszczu mogą przyczynić się do lokalnych powodzi i podtopień.

Wiatry południowe, skręcające na zachód, osiągną w środę siłę 10 stopni w skali Beauforta na irlandzkich wodach przybrzeżnych od Mizen Head do Slyne Head do Malin Head i na północnym Morzu Irlandzkim.

Meteorolodzy wprowadzili żółty alert pogodowy dla całego kraju. Alert obowiązuje w środę od godziny 04:00 do 21:00, może jednak zostać przedłużony, a jego status może ulec zmianie.

Prognoza pogody

W nocy ze środy na czwartek nadal będzie bardzo wietrznie, w rejonie nadbrzeżnym i w wyżej położnych partiach terenu wiatr będzie porywisty, o potencjalnie destrukcyjnym działaniu.

W czwartek nadal sporo deszczu, jednak przy okresowych przejaśnieniach. Wiatr nadal silny w ciągu dnia, lecz w godzinach wieczornych ma już być znacznie słabszy.

Według synoptyków w piątek i sobotę spodziewana jest mieszanka okresów nasłonecznienia i okresów intensywnych opadów deszczu. W sobotę po południu ma już być więcej słońca w całym kraju.

Wczesna prognoza wskazuje, iż w niedzielę ma nastąpić poprawa pogody – przeważać będą warunki słoneczne, przy temperaturach do 15 stopni Celsjusza.