Szokujące zachowanie kierowcy autobusu w Irlandii - trwa śledztwo
Foto: Twitter

Nagranie z tego zdarzenia w Dublinie pojawiło się w mediach społecznościowych i od tego czasu jest szeroko komentowane przez opinię publiczną.

Rzecznik Dublin Bus potwierdził, że prowadzone jest dochodzenie w sprawie wyjaśnienia okoliczności szokującego zachowania kierowcy autobusu.

Kierowca autobusu

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak kierowca Dublin Bus omija z lewej strony stojące na drodze samochody. Kierowca porusza się piętrowym autobusem po chodniku i ścieżce rowerowej na Rathfarnham Road w kierunku Terenure.

Do zdarzenia doszło we wtorek 8 listopada, a zachowanie kierowcy jest od tego czasu szeroko komentowane przez opinię publiczną.

Śledztwo

Komentujący twierdzą, że doszło do skrajnie niebezpiecznej sytuacji, która zagrażała pieszym uczestnikom drogi, w tym dzieciom, które w każdej chwili mogły wyjść ze znajdujących się tam domów wprost pod koła autobusu.

Na obecną chwilę nie wiadomo, dlaczego kierowca dopuścił się tak niebezpiecznego manewru. Sprawą zachowania kierowcy zajmuje się zarówno Dublin Bus, jak i funkcjonariusze Gardy.