Nowe strefy pojawią się na terenie całej Irlandii już w najbliższy wtorek.

Trwa walka z piratami drogowymi w Irlandii. Statystki są zastraszające, jeśli chodzi o liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym, spowodowanych nadmierną prędkością.

Kontrola prędkości w Irlandii

W związku z tym zdecydowano o zwiększeniu liczby fotoradarów na irlandzkich drogach. Już we wtorek 26 lipca pojawi się 61 nowych punktów, co w sumie zwiększy ich liczbę do 1 373.

Nowe strefy zostały wybrane po analizie danych dotyczących śmiertelnych, poważnych i drobnych kolizji drogowych oraz obaw lokalnych społeczności.

Większość nowych punktów – ok. 49% – znajduje się na drogach regionalnych, ok. 20% na drogach krajowych, a 20% na pozostałych drogach (autostradzie, lokalnych itd.).

Nadinspektor Thomas Murphy z Garda National Roads Policing Bureau powiedział, że „kiedy ktoś decyduje się przyspieszyć, naraża siebie i członków swojej społeczności, zwłaszcza dzieci, osoby starsze, rowerzystów i innych kierowców”.

Fotoradary w Irlandii

Priorytetem Gardy jest zapewnienie, aby osoby odpowiedzialnie korzystające z dróg nie były narażone na na niebezpieczeństwo ze strony lekkomyślnych kierowców, jeżdżących z nadmierną prędkością.

Fotoradary pozwalają zidentyfikować obszary wysokiego ryzyka, a to pozwala zmniejszyć liczbę kolizji ze skutkiem poważnym lub śmiertelnym – twierdzi nadinspektor Murphy.

Więcej: garda.ie