Popularna w Irlandii trasa jest usiana dziedzictwem, historią i naturalnym pięknem.

Trasa Waterford Greenway została uznana za najlepszą atrakcję turystyczną Irlandii w Irish Independent Reader Travel Awards 2022.

Atrakcja turystyczna

Ta atrakcja to stara linia kolejowa z Waterford City do Dungarvan. Jest to spektakularny 46-kilometrowy szlak rowerowy i pieszy, na którym znajdują się liczne mosty, trzy imponujące wiadukty i klimatyczny tunel.

Trasa jest usiana dziedzictwem, historią i naturalnym pięknem i wiedzie obok słynnych na całym świecie ogrodów w Mount Congreve, Waterford Suir Valley Railway, dawnych fabryk wełny i dworców kolejowych.

Przepiękny pejzaż roztacza się na rzekę Suir, góry Comeragh, Copper Coast UNESCO Global Geopark oraz zatokę Dungarvan. W swoich komentarzach mieszkańcy wyrazili zachwyt nad spotkanymi na trasie widokami.

Burmistrz Waterford, Joe Kelly wyraził dumę z powodu wyróżnienia dla Waterford Greenway:

To fantastyczne, że czytelnicy Irish Independent wybrali Waterford Greenway jako najlepszą atrakcję turystyczną Irlandii.

Lokalnym firmom udało się stworzyć różne udogodnienia, dlatego miejsce to cieszy się coraz większą popularnością dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek z całej Irlandii.