Tragiczny wypadek u wybrzeży Irlandii

Jedna osoba zginęła, a druga jest hospitalizowana po tragedii, do której doszło u wybrzeży Irlandii.

Jedna osoba zginęła, a druga jest hospitalizowana po wypadku u wybrzeży Donegal, w północno – zachodniej części Irlandii.

Wypadek w Irlandii

Do tragicznego wypadku nurkowego doszło w sobotę 22 czerwca około godziny 12:30 w rejonie Teelin Bay, w hrabstwie Donegal podczas lokalnej imprezy dla nurków.

Obaj mężczyźni zostali wyciągnięci z wody w pobliżu Teelin Pier, na zachód od Killybegs. Uczestniczyli oni w imprezie North West Dive Rally, zorganizowanej przez Donegal Bay Sub Aqua Club.

Jeden z mężczyzn, w wieku około 40 lat, został uznany za zmarłego. Drugi mężczyzna, w wieku 60 lat, został przetransportowany helikopterem do University Hospital Galway, gdzie obecnie znajduje się pod opieką lekarską.

Lokalny koroner został poinformowany o zdarzeniu i w najbliższych dniach zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Akcja ratunkowa

W operacji ratunkowej uczestniczyło kilka lokalnych służb ratunkowych, w tym Killybegs Coast Guard oraz helikopter ratunkowy 118.

W ten weekend w Donegal odbywa się impreza North-West Dive Rally, na którą przybywają zawodnicy z całego kraju, aby nurkować w takich miejscach, jak Sliabh Liag i Malin Beg.

To tragiczne zdarzenie pokazuje, jak niebezpieczne mogą być sporty wodne, nawet podczas zorganizowanych imprez dla nurków.

Mimo że służby ratunkowe szybko zareagowały na sytuację, to niestety nie udało się uratować jednego z uczestników tej imprezy.