Trwa wielka akcja w domach w Irlandii - to łamanie prawa

Organa ścigania prowadzą akcję walki z nielegalną dystrybucją kanałów telewizyjnych w Irlandii.

Rozpoczęła się akcja związana z ukaraniem nielegalnie działających osób, odpowiedzialnych za dystrybucję kanałów telewizyjnych w Irlandii.

Sieci streamingowe

Działania prowadzone są obecnie na terenie Mayo, Limerick, Meath, Offaly, Dublin, Wexford, Cork, Wicklow, Tipperary, Kilkenny, Kildare i Donegal.

Do osób, które prowadzą tę nielegalną działalność, wysłano już odpowiednie zawiadomienia prawne pocztą, pocztą internetową, a niektóre doręczono osobiście.

Proceder nielegalnej dystrybucji kanałów nie jest nowy, od kilku lat odbywa się to poprzez nielegalne sieci streamingowe.

Organizacja zajmująca się ochroną własności intelektualnej ostrzega jednak, że każda z takich nielegalnych witryn zawiera jakąś formę oszustwa lub próbę wyłudzenia danych.

Kanały telewizyjne

Nielegalna dystrybucja kanałów telewizyjnych stała się w ostatnim czasie ponownie bardzo popularna. Z uwagi na wysokie koszty legalnego dostępu do kanałów telewizyjnych konsumenci coraz cześciej preferują posiadanie „pirackiej” telewizji.

Do nielegalnego odbioru kanałów telewizyjnych wykorzystywane są Set-top boxy z pirackim oprogramowaniem. Dzięki internetowi jest możliwa transmisja kanałów telewizyjnych do odbiorców.