Trwa wielka akcja w domach w Irlandii - to łamanie prawa
REKLAMA

Organa ścigania prowadzą akcję walki z nielegalną dystrybucją kanałów telewizyjnych w Irlandii.

Rozpoczęła się akcja związana z ukaraniem nielegalnie działających osób, odpowiedzialnych za dystrybucję kanałów telewizyjnych w Irlandii.

REKLAMA

Sieci streamingowe

Działania prowadzone są obecnie na terenie Mayo, Limerick, Meath, Offaly, Dublin, Wexford, Cork, Wicklow, Tipperary, Kilkenny, Kildare i Donegal.

Do osób, które prowadzą tę nielegalną działalność, wysłano już odpowiednie zawiadomienia prawne pocztą, pocztą internetową, a niektóre doręczono osobiście.

REKLAMA

Proceder nielegalnej dystrybucji kanałów nie jest nowy, od kilku lat odbywa się to poprzez nielegalne sieci streamingowe.

Organizacja zajmująca się ochroną własności intelektualnej ostrzega jednak, że każda z takich nielegalnych witryn zawiera jakąś formę oszustwa lub próbę wyłudzenia danych.

REKLAMA

Kanały telewizyjne

Nielegalna dystrybucja kanałów telewizyjnych stała się w ostatnim czasie ponownie bardzo popularna. Z uwagi na wysokie koszty legalnego dostępu do kanałów telewizyjnych konsumenci coraz cześciej preferują posiadanie „pirackiej” telewizji.

Do nielegalnego odbioru kanałów telewizyjnych wykorzystywane są Set-top boxy z pirackim oprogramowaniem. Dzięki internetowi jest możliwa transmisja kanałów telewizyjnych do odbiorców.

REKLAMA