Tysiące domów dla mieszkańców Irlandii - jest wstępny termin

Nowe inicjatywy w Irlandii przewidują powstanie prawie trzech tysięcy nowych domów.

Nowe inicjatywy mieszkaniowe zapowiadają powstanie 2906 nowych domów w różnych rejonach Dublina.

Nowe domy w Irlandii

Te szeroko zakrojone projekty mieszkalne, realizowane przez organizację Respond, obejmą takie dzielnice jak Tallaght, Charlestown, Clonburris i Donaghmede. Będą one charakteryzować się mieszanką różnych form najmu.

W ramach tych planów, domy będą oferowane w równych proporcjach jako mieszkania socjalne oraz tanie mieszkania na wynajem. Przewiduje się, że pierwsze z tych domów zostaną oddane do użytku do września 2024 roku.

W sumie Respond zapewni 1 378 nowych tanich mieszkań na wynajem, co zwiększy ich liczbę w ich ofercie do 1 896.

Szczegóły dotyczące liczby domów w poszczególnych lokalizacjach:

  • 590 domów na Pipers Square, Charlestown, Finglas, Dublin (w tym 284 mieszkania na wynajem i 306 mieszkań socjalnych), w partnerstwie z Radą Hrabstwa Fingal.
  • 502 domy przy Airton Road-Greenhills Road, Tallaght, Dublin 24 (289 mieszkań na wynajem i 213 mieszkań socjalnych), w partnerstwie z Radą Hrabstwa Południowego Dublinu.
  • 318 domów w Seven Mills, Clonburris, Dublin 24 (170 mieszkań na wynajem i 148 mieszkań socjalnych), w partnerstwie z Radą Hrabstwa Południowego Dublinu.
  • 397 domów przy Clarehall Avenue, Hole in the Wall Road, Donaghmede, Dublin 13 (153 mieszkania na wynajem i 244 mieszkania socjalne), w partnerstwie z Radą Miasta Dublin.

Bezdomność w Irlandii

To pozytywne informacje z rynku nieruchomosci wobec trwającego kryzysu mieszkaniowego w Irlandii.

W listopadzie poinformowano o rekordowym poziomie bezdomności w kraju. Dane opublikowane przez Ministerstwo ds. Mieszkalnictwa wstrząsnęły opinią publiczną w Irlandii.

Liczba osób bezdomnych w Irlandii po raz pierwszy przekroczyła 13 000, z czego 3 991 to dzieci. To najwyższa liczba bezdomnych dzieci od czasu rozpoczęcia prowadzenia obecnych rejestracji niemal dekadę temu.

Tymczasem agencje nieruchomości alarmują w sprawie masowego wyjścia właścicieli z prywatnego rynku najmu:

Więcej: Złe informacje dla najemców w Irlandii – masowe wyjście z rynku