Tysiące osób w Irlandii pozbawionych dostaw wody - poważna awaria

Członkowie Uisce Éireann prowadzą działania mające na celu jak najszybsze przywrócenie dostaw wody do mieszkańców.

Ponad 40 000 klientów Uisce Éireann w Dublinie jest pozbawionych dostaw lub doświadcza niskiego ciśnienia wody. W czwartek po południu doszło tam do pęknięcia wysokociśnieniowej rury wodociągowej.

Awaria sieci wodociągowej

Przedstawiciele Uisce Éireann potwierdzili, że obecnie współpracują z Radą Miasta Dublin w celu przywrócenia dostaw wody dla klientów „tak szybko, jak to możliwe”.

Do momentu zakończenia prac może występować zmniejszone ciśnienie wody lub przerwy w dostawach wody w obszarach: Artane, Beaumont, Brunswich Street, Clontarf, Coolock, Dolphins Barn, Dorset Street, Drumcondra, Fairview, Fleet Street, Gardener Street, Harolds Cross, Home Farm, Killester, Kilmainham, Raheny, The Liberties i Whitehall.

Uisce Éireann oświadczyło, że zatrudniono specjalne ekipy serwisowe do pracy przy naprawach i podejmowane są „wszelkie wysiłki”, aby zminimalizować wpływ na domy i przedsiębiorstwa oraz przywrócić wodę tak szybko, jak to możliwe.

Dodano, że naprawy są szczególnie skomplikowane ze względu na położenie miejsca kopania oraz obecność infrastruktury podziemnej.

Dostawy wody pitnej

Planuje się, że trwające właśnie prace nad usunięciem usterki zostaną całkowicie zakończone w piątek o godzinie 10:00.

W komunikacie członkowie Uisce Éireann poinformowali, że rozumieją niedogodności wynikające z nieplanowanego wyłączenia i doceniają cierpliwość w oczekiwaniu na przywrócenie normalnych dostaw wody.

Infolinia obsługi klienta Uisce Éireann jest czynna całą dobę pod numerem 1800 278 278, a w przypadku jakichkolwiek pytań klienci mogą skontaktować się też na Twitterze.