Według raportu rośnie liczba zgłoszeń od mieszkańców Irlandii.

Kilka miesięcy temu poinformowano, że Irlandia jest jednym z wiodących krajów w Europie, jeśli chodzi o świadków zgłaszających niezidentyfikowane obiekty latające.

UFO w Irlandii

Do tej pory w irlandzkiej przestrzeni powietrznej zaobserwowano 105 takich przypadków – najwięcej w całej Europie.

„Wizyty” trwały średnio 13 minut, a większość z nich została opisana przez świadków jako latające obiekty lub jako zbiór niewytłumaczalnych jasnych świateł widocznych wysoko na niebie. Światła te były koloru czerwonego, białego lub niebieskiego.

UFO w Irlandii Północnej

Według najnowszego raportu PSNI (Policja w Irlandii Północnej) w 2021 roku odnotowała osiem zgłoszeń o tajemniczych obiektach latających. To o dwa więcej niż w 2020 roku i o cztery więcej niż w 2019 roku.

W styczniu zgłoszenie dotyczyło statku kosmicznego i dziwnych, migających świateł w rejonie Downpatrick w hrabstwie Down.

W maju 2021 roku policja otrzymała dwa raporty o obserwacjach dziwnych obiektów latających. Jeden dotyczył białych świateł podążających za helikopterem w rejonie Maghaberry, a drugi dziwnego dysku widzianego na niebie w rejonie Slemish w Co. Antrim.

W lipcu pojawił się raport o „dziwnych obrazach” w telewizji przemysłowej (CCTV) w domu w rejonie Newtownabbey oraz o obiekcie w kształcie kopuły z ośmioma światłami na niebie w rejonie Saintfield.

We wrześniu w rejonie Lisburn wpłynęło zgłoszenie o „obcych w sypialni”, natomiast w październiku zatrzymany pacjent zgłosił, że został uprowadzony przez kosmitów.

W listopadzie na policję wpłynęło natomiast zgłoszenie o „niezwykłych jasnych światłach na niebie”.

Niezidentyfikowane obiekty latające

Raporty dotyczące obserwacji UFO w bazie danych Służby Policyjnej Irlandii Północnej obejmują Niezidentyfikowane Obiekty Latające (UFO), niezidentyfikowane światła na niebie, a także istoty pozaziemskie.

Rzecznik PSNI powiedział, że w związku z tymi zgłoszeniami nie były prowadzone żadne policyjne dochodzenia.

Czytaj też: UFO w Irlandii: Raport o niezidentyfikowanych obiektach latających