Upały wracają do Irlandii - słońce i wysokie temperatury

Najnowsza prognoza pogody Met Eireann pokazuje powrót tropikalnych warunków w Irlandii.

Dobre wiadomości dla entuzjastów wysokich temperatur – do Irlandii dotrze kolejna fala upałów.

Prognoza pogody w Irlandii

W wyniku układu wysokiego ciśnienia nad Irlandią przewiduje się „głównie suche warunki i stopniowy wzrost temperatur”.

W piątek pojawią się liczne okresy nasłonecznienia, lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu, które wieczorem mogą stać się bardziej intensywne.

Najcieplej będzie w południowo-wschodniej części kraju – do 19 stopni Celsjusza. W nocy temperatury nie przekroczą 10 stopni Celsjusza, lokalnie może wystąpić mgła.

W sobotę ma już być dużo słońca, choć w ciągu dnia deszczowy front z Connacht and Ulster przetoczy się przez inne części kraju. Najcieplej w południowo-wschodniej części Irlandii, do 21 stopni Celsjusza.

W nocy ciepło – do 14 stopni Celsjusza. W niedzielę podobne warunki pogodowe, jednak w ciągu dnia będzie już znacznie więcej słońca.

Upały w Irlandii

Od poniedziałku zapowiada się dalsza poprawa pogody, a według map pogodowych w wielu rejonach kraju panować będzie temperatura do 25 stopni Celsjusza.

Dzięki układowi wysokiego ciśnienia nad Irlandią, który dominować będzie w przyszłym tygodniu, mieszkańcy będą mogli w pełni cieszyć się latem. Jest też szansa, że pobity zostanie kolejny rekord wysokich temperatur.